Na czym polega Adopcja Serca?

Adopcja Serca to życzliwe przyjęcie boliwijskiego dziecka, objęcie go codzienną modlitwą, oraz pokrycie kosztów jego utrzymania i wykształcenia. Polega ona na pomocy dziecku w jak najszybszym usamodzielnieniu się, czyli zdobyciu zawodu. Kwota 15 dolarów na miesiąc wystarcza na skromne utrzymanie i wykształcenie dziecka.

Rodziną adopcyjną mogą być – rodziny, małżeństwa, osoby samotne, grupy szkolne, przedszkolne oraz grupy kilku osób składające się na utrzymanie jednego dziecka. Dzieci nie otrzymują tych pieniędzy w gotówce, ale Siostry misjonarki dbają o to, by dziecko nie było głodne oraz by miało ubranie, książki i przybory szkolne.