Pomóż zbudować przedszkole:

Wychowanie religijne

W naszym przedszkolu dokładamy starań, aby nie tylko należycie przygotować dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej, ale przede wszystkim zapewnić im wychowanie w duchu Ewangelii. Staramy się wykorzystywać każdą okazję, aby oddziaływać na rodziców i wspierać ich w katolickim wychowaniu dzieci. Wychowanie religijne zmierzające do osiągnięcia wszechstronnego rozwoju dziecka jest realizowane poprzez różne formy:

 • religia - dzieci uczestniczą w niej dwa razy w tygodniu, poznają prawdy objawione przez Boga w Biblii.

Image

 • warsztaty biblijne - organizowane 2-3 razy w ciągu roku, pomagają dzieciom lepiej zrozumieć Słowo Boże 
   
 • codzienna modlitwa - czas osobistego spotkania z Panem, wychowania do wiary i życia nią na codzień. W październiku szczególne znaczenie przywiązujemy do modlitwy różańcowej. Listopad jest dla nas miesiącem szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych.
   

Image

 • Obok wychowania do modlitwy ważną formą umożliwiającą dziecku nawiązanie osobowej więzi z Bogiem, jest wychowanie do udziału w liturgii. W naszym przedszkolu uczestniczymy w comiesięcznych Eucharystiach dla Wspólnoty Przedszkolnej, natomiast dla rodziców odbywają sie spotkania formacyjne.

Image

 • W okresie Adwentu uczestniczymy w Roratach

Image

 • w okresie Bożego Narodzenia kolędujemy przy naszej przedszkolnej szopce, nawiedzamy ruchomą szopkę w kościele OO. Kapucynów a także kolędujemy po przedszkolu.

 

Image
Szopka u oo. Kapucynów
Image
Nasza szopka
Image
Z kolędą po przedszkolu
 • w okresie Wielkopostnym uczestniczymy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej a w Niedzielę Palmową święcimy zrobione palemki. Po Świętach Wielkiej Nocy nawiedzamy groby pańskie w pobliskich kościołach.
Image
Palmy i palemki
Image
Odwiedzamy groby Zmartwychwstałego Chrystusa
 
Ponadto staramy się, aby wystrój przedszkola nawiązywał do kalendarza liturgicznego, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. 
Rodzice dzieciom

Każdego roku w obchody Dnia Dziecka z dużym zaangażowaniem włączają się Rodzice. Z tej okazji dla swoich milusińskich wystawiają bajkę, do której scenariusz corocznie przygotowuje pani dyrektor. Piękne stroje i sugestywna gra aktorów-amatorów wyzwalają radość nie tylko wśród najmłodszych.

Od kilku już lat profesjonalnych porad udziela Rodzicom prawdziwy aktor – tata naszych przedszkolaków.

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImage

Przedszkolaki dla innych

Przedszkole nasze otwarte jest na potrzeby innych ludzi. Od wielu lat dzielimy się zabawkami, ubraniami, słodyczami z biednymi dziećmi. Wspieramy finansowo świetlicę środowiskową „Promyk” w Ciechocinku, organizujemy kiermasze wspierające Misje w Boliwii. Wielkim naszym przedsięwzięciem jest włączenie się w Adopcję Serca. Co miesiąc wspieramy finansowo nasze adopcyjne dzieci a także otaczamy je codzienną modlitwą. Akcja ta pozwala naszym przedszkolakom bliżej poznać życie boliwijskich rówieśników.

Od 2007 roku nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji: "Góra Grosza", której celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowujacym się poza rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Pieniądze uzbierane w pokaźną "górę grosza" mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od najblizszych.

Przedsięwzięcia na rzecz innych kształtują empatię, właściwe postawy moralne, a także uwrażliwiają na potrzeby innych.

 

Nasze przedszkole jest członkiem
Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła"
www.ps.org.pl

W roku 2014 przedszkole otrzymało dotację w kwocie 22 000 zł,
którą przeznaczyło na: meble do sali średniaków, starszaków, szafy na stroje teatralne, przybory gimnastyczne oraz art. papiernicze i biurowe.

W roku 2012 przedszkole otrzymało dotację w kwocie 18 000 zł,
którą wykorzystało zgodnie z zaakceptowanym wnioskiem na wymianę rur wodnych i zakupienie farby do pomalowania pomieszczeń.