O nas czyli spacerkiem po przedszkolu i ogrodzie

Placówka nosi nazwę - Przedszkole Nr 210. Mieści się w budynku wolnostojącym na terenie Gminy Mokotów w Warszawie przy ul. Teresińskiej 9.

Organem założycielskim i prowadzącym jest Zgromadzenie Sług Jezusa.

Przedszkole nr 210 jest przedszkolem publicznym i prowadzi działalność opiekuńczo - wychowawczo - dydaktyczną dla dzieci od 3 do 5 lat. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Na parterze znajduje się jadalnia, szatnie dla dzieci i personelu, sala gimnastyczna, kuchnia, magazyn żywnościowy, łazienki dla dzieci , personelu i hol.

Na piętrze znajdują się trzy sale zajęć, wraz z łazienkami, pokój dyrektora, pokój administracyjny, sala plastyczna, pokój logopedyczny.

Przedszkole posiada nowy przestronny plac zabaw, dobrze wyposażony w zabawki ogrodowe dostosowane do wieku dzieci, który w miarę potrzeb jest wzbogacany o nowe sprzęty. Plac podzielony jest na dwie części. Jedna część placu przeznaczona jest dla grupy dzieci 3 letnich. Z drugiej części korzystają dzieci 4 i 5 letnie.

Przedszkolaki bardzo chętnie korzystają ze znajdujących się tam sprzętów, służących ich rozwojowi fizycznemu i odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Wśród zabawek i urządzeń znajdują się: dwa duże forty ze zjeżdżalniami, rurą strażacką, ruchomym mostem, trzepakiem, piaskownice a także boisko z bramkami do piłki nożnej oraz górka usypana z ziemi.

Cały ogród jest bardzo dobrze nasłoneczniony, a w letnie upały schronienie można znaleźć w cieniu drzew. W porze letniej dużą popularnością cieszy się piaskownica oraz przenośny "prysznic" służący ochłodzie w upalne dni.

Na terenie stoją ławki ze stolikami sprzyjające odpoczynkowi po zabawie. Niekiedy w ogródku spożywamy podwieczorki, zwłaszcza w ciepłe wiosenno - letnie dni.

Do ogródka bardzo chętnie przychodzą rodzice z dziećmi, które jeszcze nie chodzą do przedszkola. Teren ogródka jest również miejscem gdzie odbywają się rodzinne uroczystości przedszkolne np. : Piknik Rodzinny, spotkania integracyjne, Dzień Dziecka oraz inne.

Nasze przedszkole jest członkiem
Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła"
www.ps.org.pl

W roku 2014 przedszkole otrzymało dotację w kwocie 22 000 zł,
którą przeznaczyło na: meble do sali średniaków, starszaków, szafy na stroje teatralne, przybory gimnastyczne oraz art. papiernicze i biurowe.

W roku 2012 przedszkole otrzymało dotację w kwocie 18 000 zł,
którą wykorzystało zgodnie z zaakceptowanym wnioskiem na wymianę rur wodnych i zakupienie farby do pomalowania pomieszczeń.