Urodzinki przedszkolaków

Image Urodziny każdego przedszkolaka są dniem szczególnym, połączonym z radością, zabawą,  pamiątkowymi fotografiami i słodkim poczęstunkiem. W dniu obchodów swoich urodzin w przedszkolu, każdy jubilat jest "kimś szczególnym".

Odbywa się mini-uroczystości na "jego cześć". Są piosenki, zabawy i pląsy, w których solenizant jest w tzw. centrum zainteresowania. Pełni on w grupie dodatkowe funkcje i przez cały dzień nosi urodzinową czapeczkę. Koledzy wykonują dla jubilata "mini - upominki" Wraz z tymi upominkami przedszkolak otrzymuje pamiątkowy dyplom od nauczycielek i grupy.

Podczas comiesięcznych Mszy św. cała wspólnota przedszkolna modli się w intencji dzieci obchodzących w danym miesiącu swoje święto.

Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na swoje przedszkolne urodziny, a na urodzinach kolegów świetnie się bawią. Integrują się w zespole a także edukują.

Efektem tej mini - edukacji jest fakt, iż każdy przedszkolak potrafi zaśpiewać tradycyjną przyśpiewkę "Sto lat", złożyć jubilatowi urodzinowe życzenia, używając zwrotów grzecznościowych.

Urodzinki
Urodziny u Biedroneczek AD2006-2007